Search
  • Martina Kusenda

Cvičenie - Spozoruj svoj talent

Je fajn, ak naša práca (kariéra) zahŕňa to, čo je pre nás prirodzené ❤️. To, čo nám ide akosi samo, intuitívne, ľahko, na čo máme talent. Napriek tomu, že talent má každý človek, nie všetci sú si svojho talentu vedomí. Prečo je to tak? 🤷‍♀️

Práve preto, lebo to, čo je pre nás prirodzené, je pre nás prirodzené natoľko, že si to sami na sebe jednoducho nevšimneme 🙈

Ak chceme vypátrať, na čo máme talent, musíme urobiť jeden jednoduchý krok. Odstúpiť :) Dostať sa do role pozorovateľa seba samého. Pozrieť sa na seba očami niekoho cudzieho, kto nás vidí prvýkrát v živote.

Ak máte chuť, zahrajte sa sami so sebou takúto hru.

Predstavte si nejakú rozprávkovú postavičku - škriatka, vílu, niekoho z ríše zvierat, kohokoľvek, ale so zmyslom pre humor :), niekoho, kto vás bude sprevádzať kdekoľvek sa pohnete. A bude pozorovať, čo robíte a s nadsádzkou komentovať vaše aktivity. Tak napríklad vás bude sprevádzať v práci a bude vám hovoriť - "Kamila, ty nedokážeš zavrieť pusu, v jednom kole rozprávaš", "Fero, namiesto toho, aby si robil na reporte, pozeráš blog o tom, ako vyrobiť nábytok do kúpeľne", "Zuzana, dnes si už štyrom kolegyniam poradila, ako majú zariadiť byt podľa feng shui a tváriš sa, že to predsa vie každý." Táto postavička vás bude pozorovať aj doma - a ukáže vám to, čo ste si možno ani nevšimli, že robíte - že radšej ako by ste upratovali, sa zabudnete pri sledovaní videa o tom, ako si vyrobiť doma náušnice, alebo o tom, ako učiť deti inovatívnymi metódami. 😉

Nechajte sa touto postavičkou sprevádzať a učte sa pozerať na seba jej očami, zasmejte sa sami na sebe a hľadajte v drobnostiach svoje talenty.

A ešte jedna poznámka: talent neznamená, že máme extra super ultra výnimočné nadanie, že sme jeden z milióna. Nehľadáme talent v zmysle Mozarta, Picassa, Hemingway-a... Preto sa nenechajte pomýliť a neporovnávajte sa!!

Možno nikdy nebudete písať ako Hemingway, ale to, čo si píšete po večeroch doma a odkladáte do šuflíka - možno na to niekto čaká, možno to niekomu pomôže, niekoho to poteší, či ukáže cestu životom.

Možno vaše šperky nikdy nebudú vystavené v galérii, ale ak spravia radosť čo len jednej žene, nie je to dosť? Možno milujete tanec a možno z vás nebude hviezda v tanečnej show, ale ak to spraví radosť len vám samým, nie ste vy sami dosť??
48 views0 comments

Recent Posts

See All

Kariéra riadená srdcom

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now